SZKOLENIA INTEGRACYJNE NAD MORZEM
Oferta szkoleń integracyjnych dla firm:
Integracja, motywacja, współpraca oraz rozwijanie komunikacji wewnętrznej w zespole to główne cele proponowanych przez nas spotkań szkoleniowych.
Szkolenia te połączone są z dobrą zabawą i relaksem. Rezultatem planowanych szkoleń jest rozszerzenie płaszczyzny współpracy i wzajemnego zrozumienia, głębsza integracja, wzajemne poznanie strategii swoich zachowań, budowanie przez uczestników dobrych relacji.
Przy tym wszystkim nie zapominamy o dobrej zabawie oraz ekscytujących przeżyciach np. w pokonywaniu „Drogi ognia”. Elementem wieńczącym nasze szkolenia jest, bowiem przejście przez ścieżkę rozżarzonego węgla.
Proponujemy łączenie szkoleń z zajęciami integracyjnymi ściśle związanymi z treściami merytorycznymi zajęć – motywujące i wiążące pracowników z firmą. Dobieramy tak treści szkoleniowe i gry symulacyjne, aby wzajemnie się wspierały i uzupełniały. Uczestnicy w przyjemny i pożyteczny sposób uczą się oraz utrwalają zdobyte umiejętności i wiedzę (w sali i w plenerze). Bardzo ważnym efektem dodatkowym jest oderwanie uczestników od codziennych zajęć oraz tzw. naładowanie akumulatorów.
Szkolenia przeznaczone są dla małych i dużych grup uczestników i uwzględniają zarówno możliwości psychofizyczne grupy jak też oczekiwania merytoryczne, co do treści i zakresu tematów szkoleniowych.
Czas trwania szkolenia: od 1 do kilku dni
Każda oferta jest dopasowana do indywidualnych oczekiwań zleceniodawcy po wcześniejszej identyfikacji i analizie potrzeb.
Przykładowe programy zajęć tematycznych:
PAINTBAAL
Co to jest paintball?
Paintball jest sportem uprawianym przez ludzi dowolnej profesji i stylu życia. Jest sportem, w którym kobiety i mężczyźni rywalizują na równi, a wiek nie odgrywa żadnej roli. Inteligencja, szybkość myślenia, zdecydowanie i determinacja, a nie siła, prędkość, czy zwinność są kluczowymi czynnikami sukcesu.
Paintball jest urzeczywistnieniem naszych młodzieńczych marzeń zabawy w wojnę przy czym nie ciskamy tylko słowami „trafiłem cię!!!”, „dostałeś!!!” lecz także żelatynowymi kulkami nie pozostawiającymi wątpliwości kto dostał, a kto nie. Generalnie jest to gra, sport, zabawa o różnych celach i zasadach lecz z jedną wspólną cechą – wykorzystują kulki z farbą (paintballs) miotane przez broń pneumatyczną na CO2 , sprężone powietrze lub azot, zwaną markerami.
Choć istnieje wiele rodzajów gier, najbardziej rozpowszechnioną formą zabawy jest zdobywanie flagi przeciwnika.
Zapewniamy:
– kompletne wyposażenie gracza: niezawodne markery półautomatyczne Tippman 98, maski termiczne, stroje ochronne,
– dmuchane pola do gry na którym możemy zorganizować turniej dla 150 osób (na życzenie klienta)
– bezwzględne bezpieczeństwo imprez: siatki paintballowe, chronometry, doświadczonych sędziów,
– zaplecze techniczne i organizacyjne,
– kompleksową obsługę filmową i fotograficzną (na życzenie klienta),
– wspaniała zabawę,
Przykładowe scenariusze gier:
Zdobywanie flagi przeciwnika – Klasyka
To pierwszy i na pewno najpopularniejszy scenariusz gry leśnej.
W grze udział biorą 2 zespoły Każdy zespół ma swoją flagę (bazę). Wszyscy uczestnicy powinni zaczynać grę w tym samym czasie (na umówiony wcześniej znak) w swoich bazach. Zawodnicy trafieni kończą grę i schodzą z terenu walki. Jeśli podczas trafienia zawodnik niósł flagę, musi ją zostawić w miejscu, w którym został wyeliminowany (w miejscu widocznym, a nie metr pod ziemią). Zawodnik wyeliminowany, czyli „zabity”, nie ma prawa głosu – nie może podpowiadać, zdradzać pozycji przeciwnika ani słownie ani gestykulując. Wygrywa ta drużyna, która zdobędzie flagę przeciwnika i doniesie ją do swojej bazy.
Eksterminacja
Kilka drużyn na ograniczonym terenie; gra na wybicie.
W grze bierze udział kilka (ok. 4-6) pięcioosobowych drużyn. Gra polega na zdobywaniu punktów. Punkty przyznaje się za wyeliminowanie zawodników z drużyn przeciwnych. Czas ok.30-45 min. Aby ułatwić liczenie punktów każda drużyna może grać w towarzystwie sędziego oraz używać różnych kolorów kulek (w praktyce trudne do wykonania). Przepisy są podobne jak w przypadku innych gier: gra zaczyna się po sygnale startu; trafiony -> out; zakaz komunikowania się po trafieniu. Nie ma punktów za członków drużyny, którzy dotrwali do końca. Wygrywa drużyna z największą ilością punktów.
QUADY
Proponujemy Państwu przejażdżkę bez ograniczeń. Quad to terenowy pojazd czterokołowy zapewniający mobilność w każdym terenie. Świetnie sprawdza się jako pojazd ratunkowy, używany także do transportu rannych przez wszystkie Górskie Ochotnicze Pogotowia Ratunkowe w Polsce.
Tor quad.
Przygotowane przez nas trasy są dla osób początkujących jak i średnio zaawansowanych. Nad Państwa bezpieczeństwem czuwa kadra profesjonalnych instruktorów.
ZORBING
Zorbing – rodzaj sportu ekstremalnego polegający na staczaniu się ze zbocza lub spływaniu rwącą rzeką, strumieniem w plastikowej, nadmuchiwanej, wykonanej z materiałów odpornych na uszkodzenia podwójnej kuli „zorba”. Kula wyposażona jest w pasy bezpieczeństwa.
Kula do szalonego zjazdu:
Waga: 75-90 kg
Wymiary: 3.2 metra
Wymiary wejść: 70-100 cm
Temperatura : zorb może być używany w określonym zakresie temperatur (8°C — 35°C)
wyjątkiem jest zorb zimowy którego zakres temperatur jest (5°C — -25°C)
Historia
Pomysł na stworzenie Zorba pojawił się w umysłach dwóch nowozelandzkich przyjaciół Van der Sluis i Andrew Ackers’a. Inspiracją i motorem napędowym ich działań były szkice włoskiego geniusza Leonardo de Vinci przedstawiające ludzką postać wpisana w okrąg. Od tego momentu nic nie mogło ich powstrzymać. Owładnięci wspólnym marzeniem konsekwentnie realizowali swoje plany i krok po kroku nie bacząc na przeszkody zdobywali coraz większe doświadczenie i umiejętności. Podróż ich trwa do kilkunastu lat a kolejne fazy ewolucji wyglądają jn.
Pierwsze próby przeprowadzili z wielkimi metalowymi obręczami, szalenie niebezpiecznymi i ciężkimi.
Następnym etapem były wielkie opony, jednakże nie sprawdziły się, gdyż były mało stabilne i zbyt szybko się obracały.
Dopiero wielka kula z pleksiglasu, wzmocniona rusztowaniem z mocnych lin, zdała egzamin, w tej formie pozostał do dziś.
„Próba ognia”, czyli chodzenie po rozżarzonych węglach.
Anasteria – chodzenie po ogniu
Chodzenie po rozżarzonych węglach ogniska jest starym zwyczajem kultur pierwotnych.
Zwykle chodzi się po żarzących się węglach ogniska, na wyspach Fidżi chodzi się po rozpalonych kamieniach, a na Hawajach kahuni chodzą po ledwo zakrzepłej, gorącej lawie.
Dziś prezentowane bywa jako atrakcja dla turystów np. w Bułgarii lub jako obrządek religijny np. w Grecji, w ośrodkach anastenariów.
Wszyscy ludzie, którzy zostaną odpowiednio poinstruowani i postępują zgodnie z tymi instrukcjami mogą boso przejść przez żarzące się węgle.
Temperatura czerwonego żaru wynosi 600-700 stopni Celsjusza.
Zdolność do chodzenia po żarze jest najprawdopodobniej atawistyczną zdolnością odziedziczoną po przodkach. Dzięki niej praludzie żyjący w afrykańskiej sawannie wchodzili na rozpalone zgliszcza, aby żywić się naturalną pieczenią z padłych podczas pożarów zwierząt.
Najsilniej przemawiającym do nas żywiołem jest bez wątpienia ogień. Ogień to zjawisko, które spowodowało eksplozje ewolucji człowieka i doprowadziło do dominacji naszego gatunku na tej planecie. Dzięki temu, że nauczyliśmy się wykorzystywać jego energię zyskaliśmy tak bardzo dużo, jednak ogień nas ciągle przeraża i fascynuje. Zdarza się, że podczas siedzenia przy ognisku, żywioł ten tak nas pochłania, że zachowujemy się jak zahipnotyzowani. Najlepiej mogą to zrozumieć ludzie, którzy mają w domu kominek, kiedy zapominają się wpatrując się w ciepłe tańczące płomienie. Wyobraźcie sobie jak może wyglądać stos z ok. 100kg drewna i jakie wrażenie wywołuje na widzach. Najbardziej dynamicznie zachowuje się płomień przez pierwszą godzinę po odpaleniu. Najczęściej płomień przy bezwietrznej pogodzie strzela nawet na 10 m. To jest też moment gdzie pojawia się najwięcej wątpliwości w uczestnikach. Gdyby nie lęk przed okazaniem tchórzostwa, pomieszany z nie do opisania wręcz ciekawością tego, co będzie dalej, warsztaty kończyłyby się w tym właśnie miejscu.
Dlaczego warto pokonać strach?
Przejście przez ogień wymaga przezwyciężenia głęboko zakorzenionych oporów. Jest aktem zwycięstwa nad samym sobą i praktyką podnoszącą bioenergetykę, wpływa na poprawienie nastroju i poczucie lekkości.
Z punktu widzenia psychologicznego jest to doskonały trening motywacyjny. Człowiek, który przeszedł przez to doświadczenie po raz pierwszy, drugi, trzeci, przekonuje sam siebie, że jest zdolny do czegoś, co dotychczas uważał za niewykonalne. Zaczyna wierzyć podświadomie, że jest zdolny do pokonywania również innych trudności.
Ponadto podczas chodzenia po rozpalonych węglach następuje stymulacja punktów akupresurowych na stopach. Gdy idziesz po ogniu twoje receptory zostają bardzo mocno pobudzone. Często u osób, które przeszły po żarze, na drugi dzień ustępują dolegliwości: katar, ból głowy….
Przejść po żarze może każdy, kto zachowuje zdrowy rozsądek i stosuje się do instrukcji prowadzącego. Osoby rozkojarzone lub nadmiernie pobudzone mogą się poparzyć. Jest zatem w tym chodzeniu bardzo ważny aspekt wymagający wewnętrznego skupienia Trzeba wyzbyć się wszelkich myśli o sprawach codziennych, nie rozglądać się na różne strony, skupiając się na tym, co się robi.
Trzeba zdawać sobie sprawę, że właśnie wejdziesz na żarzące się węgle o temperaturze ok. 300 do 700 stopni Celsjusza.
Certyfikaty
Każdy uczestnik otrzymuje certyfikat uczestnictwa w szkoleniu z potwierdzeniem pokonania „Drogi ognia” oraz pamiątki w postaci zestawów zdjęć i/lub nagrań vidio.
Zapraszamy do zabawy.